Asociaţia de artă şi tradiţie Coconiţe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Salonul de desen
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyDum Noi 13, 2011 5:23 am Scris de Lavinia Răileanu

» De la suprarealism la hiperrealism cu Sergiu Grapa
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyDum Noi 13, 2011 5:14 am Scris de Lavinia Răileanu

» Dansuri traditionale romanesti
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyMar Iun 21, 2011 9:17 pm Scris de Lavinia Răileanu

» Fii unul dintre noi!
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyLun Mai 23, 2011 5:39 pm Scris de Lavinia Răileanu

» DANSURI ANSAMBLUL COCONITE
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyLun Mai 23, 2011 5:28 pm Scris de Lavinia Răileanu

» Concursuri de desen
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyLun Mai 23, 2011 4:23 pm Scris de Lavinia Răileanu

» ProArtContemp
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyMar Apr 12, 2011 6:03 pm Scris de Lavinia Răileanu

» Un alt EU!...
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyMar Feb 01, 2011 6:50 pm Scris de Ursachi Dayana

» Dans irlandez
SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST EmptyMar Dec 28, 2010 10:04 pm Scris de Lavinia Răileanu

Galerie


SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Parteneri
forum gratuit


SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL DE ARTE VIZUALE "HUMAN" 10-24 AUGUST

In jos

SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL  DE ARTE VIZUALE "HUMAN"  10-24 AUGUST Empty SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL DE ARTE VIZUALE "HUMAN" 10-24 AUGUST

Mesaj Scris de Lavinia Răileanu Dum Mai 30, 2010 3:57 am

SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL
DE ARTE VIZUALE "HUMAN"

10-24 AUGUST


Simpozionul Internaţional de Arte Vizuale "Human" s-a desfăşurat în perioada 10 - 24 august 2008, în comuna Cucuteni şi a avut ca temă centrală ROGVAIV-ul - exerciţii de asociere a fiecărei culori din spectrul solar cu elemente naturale, stări sufleteşti, sentimente, trăiri folosind diverse materiale, instrumente şi corpul uman.
În cadrul evenimentului Ansamblul Coconiţe a fost invitat pentru a susţine un program artistic care să reprezinte culoarea ROŞIE.

Organizatori: Asociaţia "Ars continua" Iaşi în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Cultură, Culte şi Patrimoniu Cultural Naţional Iaşi şi Primăria Cucuteni, judeţul Iaşi.








Lavinia Răileanu
Lavinia Răileanu
Admin

Numarul mesajelor : 264
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : Sat Chişcăreni, Comuna Şipote, Jud.Iaşi

https://www.youtube.com/user/lainiacreata

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum