Asociaţia de artă şi tradiţie Coconiţe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Salonul de desen
Moi, Loredana T. :) EmptyDum Noi 13, 2011 5:23 am Scris de Lavinia Răileanu

» De la suprarealism la hiperrealism cu Sergiu Grapa
Moi, Loredana T. :) EmptyDum Noi 13, 2011 5:14 am Scris de Lavinia Răileanu

» Dansuri traditionale romanesti
Moi, Loredana T. :) EmptyMar Iun 21, 2011 9:17 pm Scris de Lavinia Răileanu

» Fii unul dintre noi!
Moi, Loredana T. :) EmptyLun Mai 23, 2011 5:39 pm Scris de Lavinia Răileanu

» DANSURI ANSAMBLUL COCONITE
Moi, Loredana T. :) EmptyLun Mai 23, 2011 5:28 pm Scris de Lavinia Răileanu

» Concursuri de desen
Moi, Loredana T. :) EmptyLun Mai 23, 2011 4:23 pm Scris de Lavinia Răileanu

» ProArtContemp
Moi, Loredana T. :) EmptyMar Apr 12, 2011 6:03 pm Scris de Lavinia Răileanu

» Un alt EU!...
Moi, Loredana T. :) EmptyMar Feb 01, 2011 6:50 pm Scris de Ursachi Dayana

» Dans irlandez
Moi, Loredana T. :) EmptyMar Dec 28, 2010 10:04 pm Scris de Lavinia Răileanu

Galerie


Moi, Loredana T. :) Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Parteneri
forum gratuit


Moi, Loredana T. :)

3 participanți

In jos

Moi, Loredana T. :) Empty Moi, Loredana T. :)

Mesaj Scris de loredana teclea Mar Feb 16, 2010 4:05 pm

Buna, tuturor! Sunt Loredana, o studenta in anul II la Cuza (normal), Facultatea de Filosofie (ciudat), specializarea Comunicare si Relatii Publice (din pacate sau din fericire, cand aflu, va anunt). Am 20 de ani, inca tanara, dar trecerea asta rapida a timpului ma cam inspaimanta. Sunt un racusor incapatanat; nu cred in zodii si tot ce tine de astrologie, dar verific in fiecare luni horoscopul pe pagina de teletext de pe Tvr1. Suna ciudat, stiu.

Chestia asta, cu scrisul despre mine, nu prea am exersat-o, dar cum e “in trend”, de ce nu? Trebuie sa iasa ceva. Sunt constienta ca o sa-mi ia ceva timp pentru ca sunt foarte, foarte, foarte minutioasa, citesc de zeci de mii de ori si un banal mesaj. Colegele de grupa de la facultate, prietenii, fratele meu, ma stiu. Si pot fi foarte sacaitoare si enervanta cu chestia asta.

Sunt si membra, de acum veche, batrana, o veterana a Ansamblului de dansuri experimentale Coconite, eram in clasa a 10-a sau a 11-a cand m-a cooptat o colega de liceu. Si nu imi pare rau deloc, de fapt, de ce sa-mi para rau? Am cunoscut diferiti oameni, mi-am facut multi prieteni, am ras, am plans... E o experienta pe care n-am sa o uit.

Nu am o imagine clara asupra a ceea ce voi face, uneori chiar ma panichez. Alteori ma incurajez singura. Asta e un lucru bun! Vreau sa fac de toate, dar... fie ce-o fi. In general, nu imi place sa planific lucrurile pentru ca stiu ca nu o sa iasa nimic.

Desi sunt la Filosofie, nu agreez “barbologia”, “batutul campilor”. Daca am ceva de zis... scurt si la obiect. Nu inteleg de ce unii prefera o mie de cuvinte in locul a doua, dar care exprima esentialul. Atatea cuvinte, atata informatie... de acum creierul nostru nu mai are puterea sa mai stocheze atat de multe lucruri.

Am un cont pe Hi5 de care nu am grija. Pe Facebook, Twitter, nu. Mai am pe Netlog, dar e ca si uitat. Pe messenger rar stau la vorba. Il las deschis... si imi vad de ale mele. Mai nou joc Bomberman. E vechi jocul, stiu, dar e distractiv.

Nu pierd noptile, eventual doar invatand. Daca am cu cine ma distra, faceti loc ca vine Lory!!! Apropo, pentru prieteni sunt Lory. E mai scurt. Facem economie.

Sunt nascuta vara, deci imi place la nebunie vara. Imi place cum arat bronzata. Am fost o data la mare, cand am implinit 18 ani. Poate ajung anul asta. Numai la mare as reusi sa ma bronzez pentru ca stiu ca asta am de facut. Sunt foarte friguroasa. Iarna asta am inghetat in casa, ca sa nu mai zic ca ajungeam la facultate inghetata.

Nu port tocuri, prefer tenisii, incaltamintea joasa. De asemenea, prefer hainele comode, nu ma dau in vant dupa conceptul “sexy”, fusta nu e un cuvant des utilizat in vocabularul meu, d-apoi sa mai si port. Nu “agat”.

Motto nu am, vreun model, la fel. Doar ca trebuie sa ma conving ca unele persoane nu merita atentia mea si nici sa sufar din cauza lor. Trebuie sa ma conving sa nu mai acord atata atentie unor vorbe care nu au fundament. Ma consum foarte mult pentru orice lucru oricat de marunt ar fi. Dar, hey, am o viata intreaga inainte; pana la urma despre ce e vorba... fruntea sus si invata din greseli!

Happy days are now, future is at the begining!


Ultima editare efectuata de catre loredana teclea in Vin Feb 19, 2010 12:07 am, editata de 1 ori
loredana teclea
loredana teclea

Numarul mesajelor : 52
Data de inscriere : 30/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Iasi

Sus In jos

Moi, Loredana T. :) Empty Re: Moi, Loredana T. :)

Mesaj Scris de Lavinia Răileanu Mier Feb 17, 2010 8:11 am

Bună Lori! Ai făcut o prezentare superbă, dacă nu tea-şi cunoaşte îndeaprope cu siguranţă că această prezentare ar fi un bun început Very Happy .Mă bucur că ai avut curajul să ne permiţi, nouă, celor care citim acum descrierea ta, să te descoperim aşa cum eşti tu şi sper că şi de acum înainte ne vei încânta cu noi imformaţii despre tot ceea ce crezi ca ar trebui să aflăm de la tine.
Smile
Lavinia Răileanu
Lavinia Răileanu
Admin

Numarul mesajelor : 264
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : Sat Chişcăreni, Comuna Şipote, Jud.Iaşi

https://www.youtube.com/user/lainiacreata

Sus In jos

Moi, Loredana T. :) Empty Re: Moi, Loredana T. :)

Mesaj Scris de ElenaGramada Mar Feb 23, 2010 2:30 am

Deacord cu Lav! Very Happy

______▒▒▓▓▓▓▒▒
____▒▓████████▓▓▒
___▒▓██████████▓▓▓▒ __________▒▒▒
_▒▓█████████████▓▓▒_________▒▒▓▓▓▒▒▒
__▒▓████████████▓▓▒▒_______▒▓███████▒
___▒▓█████████████▓▓▒▒_____▒████████▓▒▒
_____▒▓████████***Have a***██████████▓▒
______▒▓▓█████████**nice****█████████▓▒
_______▒▓▓████████***Day****███████▓▒
_________▒▓█████████**!** ███████▓▒
__________▒▓████████**!**██████▓▒
___________▒▓██████**!!!**█████▓▒
_____________▓███████***█████▓▒
______________▒▓███████████▓▒
_______________▒▓█████████▓▒
________________▒▓███████▓▒
_________________▒▓█████▓▒
__________________▒▓███▓
___________________▒██▓
____________________▒▓
ElenaGramada
ElenaGramada

Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 32
Localizare : anywhere

Sus In jos

Moi, Loredana T. :) Empty Re: Moi, Loredana T. :)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum